Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Informacje o Kinie za Rogiem

Utworzono dnia 14.02.2019

Witamy na stronie tarczyńskiego Kina za Rogiem 


Kino za Rogiem znajduje się na parterze budynku Gminnego Ośrodka Kultury, logo kino
przy ul. J. Stępkowskiego 17. tel. 22 715 79 62.

Kompletna biblioteka filmów, stanowiąca całość naszej oferty jest dostępna na stronie www.kinozarogiem.pl w zakładce Filmy.

Istnieje możliwość wybrania tytułu filmu i umówienia się na seans. W tym celu należy zorganizować grupę od 10 do 40 osób i uzgodnić telefonicznie termin projekcji.
Bilety do nabycia Online lub w sekretariacie Gminnego Ośrodka Kultury, I-sze piętro, pok.101. Bezpośrednio przed seansem bilety kupujemy w kinie u osoby odpowiedzialnej za projekcję.

Regularna cena biletu wynosi 5 zł.


O KINIE

W bibliotece Kina za Rogiem znajdują się m.in.: filmy dokumentalne, filmy fabularne, filmy animowane dla dzieci i dorosłych.

 

 

 

Można tu znaleźć rozdział poświęcony klasyce polskiej kinematografii. W Kinie za Rogiem macie Państwo możliwość obejrzenia polskich filmów po rekonstrukcji cyfrowej obrazu i dźwięku. Rekonstrukcja cyfrowa filmu to proces oczyszczania i naprawiania obrazu i dźwięku z negatywów filmowych, które niszczy pomału czas. Cyfryzacja to jedyna szansa nie tylko na ocalenie filmów poprzez stworzenie cyfrowych kopii wysokiej jakości, ale też na drugie życie arcydzieł polskiego kina w świecie współczesnych technologii.

 

Kolejne propozycje tematyczne to: „Najstarsze produkcje dostępne w naszej bibliotece” jak np. „Dzisiejsze czasy” – film Charles’a „Charlie” Chaplin’a, czy też Polska Kronika Filmowa. Wybór kronik z lat 1945-1994 tworzy w miarę reprezentatywny obraz politycznych, ekonomicznych, społecznych, kulturowych i świadomościowych, a nawet językowych przemian, jakim podlegał PRL (a potem III RP), a także – choć w mniejszym wymiarze – świat.

 

W bibliotece Kina za Rogiem mamy także wybór filmów dokumentalnych – polskich i zagranicznych.

 

Oddzielną kategorię stanowią filmy komediowe, zagraniczne filmy fabularne, animacje dla widzów dojrzałych, filmy przyrodnicze, filmy dla młodzieży i dla najmłodszych kinomanów. Maluchom polecamy wybór bajek edukacyjnych, składających się na 50-cio minutowy seans.

 

Z naszej oferty można wybrać filmy pomocne w procesie edukacji. Polecamy serię „Portrety wojenne” (2014 r.) adresowaną do młodzieży. Znani i nieznani bohaterowie II wojny światowej – w serii emocjonujących filmów o niezwykle nowoczesnej formie, będących połączeniem filmowego dokumentu z komiksem. Fabularyzowane opowieści o ludziach, którzy swoją odwagą, niekiedy brawurą wpisali się do historii, opowiedziane językiem współczesnego młodego widza, wzbogacone materiałami archiwalnymi i wywiadami z ekspertami.

 

Kolejne odcinki serii to historie: Jana Zumbacha, pilota i dowódcy słynnego Dywizjonu 303, Bronisława „Bruno” Hellwiga – żołnierza batalionu Parasol, jednego z najlepszych kierowców bojowych w okupowanej Warszawie, Józefa Becka – ostatniego ministra spraw zagranicznych II RP, Jana Grudzińskiego – dowódcy legendarnego okrętu ORP Orzeł, Zdzisława Pacak-Kuźmirskiego, który wsławił się brawurową ucieczką z oflagu Woldenberg – przebrany w mundur niemieckiego konwojenta i uzbrojony w karabin z drewna i tektury wraz z grupą towarzyszy wyszedł przez główną bramę obozu jenieckiego.

 

 

Kino za Rogiem kreuje obszar dostępu do audiowizualnych dóbr kultury, w którym małe grupy towarzyskie (od kilku do kilkudziesięciu osób) otrzymują możliwość tworzenia własnego, alternatywnego programu zaspokajania potrzeb kulturowych. KzR nie należy zatem porównywać do multipleksów. Alternatywa polega tu przede wszystkim na tym, że programującym repertuar kina jest nie tylko jego animator, ale także widz (np. mała grupa towarzyska, klasa uczniów itp.), który decyduje o tym, co chciałby obejrzeć w kinie – może zamówić seans na życzenia oraz wpływać na dobór repertuaru. Kolejnym czynnikiem odróżniającym KzR od tradycyjnych kin jest fakt, że filmy które trafiają do biblioteki, pozostają w niej na długo. Widz nie musi uzależniać obejrzenia filmu od terminów repertuarowych. Sam może zdecydować, kiedy i w jakim towarzystwie go zobaczy. Zapraszamy do Kina za Rogiem!

 

 

W ramach cyklu Wielka Sztuka za Rogiem, we współpracy z nazywowkinach.pl realizujemy retransmisje spektakli operowych i baletowych wystawionych na najważniejszych scenach światowych. W ramach pierwszego sezonu Wielkiej Sztuki za Rogiem (2019 rok) zaplanowano następujące retransmisje:

  • słynny balet do muzyki Piotra Czajkowskiego „Dziadek do orzechów” wystawiony w Teatrze Bolszoj w Moskwie,
  • opera Giacomo Pucciniego „Madame Butterfly” wystawiona w The Mertopolitan Opera w Nowym Jorku,
  • balet do muzyki Piotra Czajkowskiego „Śpiąca królewna” wystawiony w Teatrze Balszoj w Moskwie,
  • opera Giacomo Pucciniego „Turandot” wystawiona w The Mertopolitan Opera w Nowym Jorku,
  • opera Georges’a Bizeta „Carmen” wystawiona w The Mertopolitan Opera w Nowym Jorku.

 

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Gminny Ośrodek Kultury

ul. J. Stępkowskiego 17
05-555 Tarczyn
Tel. 22 715 79 62
Dyrektor: Alfred Kohn
e-mail: tarpol4@wp.pl

urząd miejski tarczyn

półmaraton Tarczyn

 

mbc logo

itv piaseczno logo

logo warsztaty fotografii cyfrowej