Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Powołanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tarczynie - październik 2014

Utworzono dnia 05.11.2019

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie został oficjalnie powołany do życia 24 października 2014 roku (w piątek). Koordynatorem projektu została Izabela Traczyk, natomiast opracowywanie programu wykładów powierzono Hannie Szczepanowskiej.

 

Inauguracja pierwszego roku akademickiego miała niezwykle uroczysty charakter. Tarczyńscy seniorzy, do ostatniego miejsca wypełniający salę widowiskowo-koncertową im. Mieczysława Fogga, w skupieniu wysłuchali przemówienia pani burmistrz Barbary Galicz: "Witam Państwa na dzisiejszym, historycznym dla naszej gminy wydarzeniu. - mówiła burmistrz - Bardzo się cieszę, że podjęliśmy tę inicjatywę, bo spotkała się ona z tak dużym, pozytywnym odzewem z Państwa strony. Uniwersytety Trzeciego Wieku przyczyniają się do integrowania i aktywizacji społecznej osób, które zakończyły już karierę zawodową i w zasadzie, skazane są na samotne przesiadywanie przed telewizorem. Tymczasem emerytura, to właśnie najlepszy okres na to, by zrealizować z dawna odkładane marzenia, by pogłębić swoją wiedzę, odkryć nowe zainteresowania i znaleźć nowych przyjaciół. Mam nadzieję, że tarczyński uniwersytet podoła temu zadaniu, przyczyni się do poszerzenia Państwa horyzontów i urozmaici spędzanie wolnego czasu. Życzę Państwu, byście mogli czerpać wiele radości z udziału we wszystkich zajęciach: wykładach, spotkaniach dyskusyjnych, wycieczkach i warsztatach." Następnie, pani burmistrz Barbara Galicz wręczyła wszystkim słuchaczom specjalnie zaprojektowane indeksy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tarczynie.

 

Dalszą część uroczystości wypełniła prelekcja pt. W RYTMIE TANGA PRZEZ CAŁĄ ARGENTYNĘ, którą poprowadzili: Sylwia Rubin-Krukowska (Polka) i Hermes Cristian Rubin (Argentyńczyk). Państwo Rubin są także inicjatorami i autorami programu obchodów stulecia tanga w Polsce, stąd - prócz pięknych krajobrazów Argentyny (zaprezentowanych na filmie) i opowieści o życiu codziennym jej mieszkańców - obejrzeliśmy jeszcze znakomity pokaz różnych stylów tanga. Dużo miejsca poświęcono też wątkom polskim w dziejach i kulturze tego kraju.

 

Program bardzo podobał się słuchaczom, natomiast przez dyr. GOK p. Alfreda Kohna został oceniony jako dobry, choć ... skromny.

 

Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali program wykładów (z komentarzami do poszczególnych tematów), by mogli zapoznać się z nim i podjąć ostateczną decyzję, czy wstąpią na uniwersytet.   

 

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Gminny Ośrodek Kultury

ul. J. Stępkowskiego 17
05-555 Tarczyn
Tel. 22 715 79 62
Dyrektor: Alfred Kohn
e-mail: tarpol4@wp.pl

urząd miejski tarczyn

półmaraton Tarczyn

 

mbc logo

itv piaseczno logo

logo warsztaty fotografii cyfrowej