Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zajęcia umuzykalniające dla maluszków (1-3 lata)

Utworzono dnia 28.08.2018

 

Zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 1 - 3 lata.

 

Zajęcia polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu. Poprzez śpiewanie piosenek przy akompaniamencie ukulele, ćwiczenia rytmiczne, muzyczne opowiadania oraz zabawy z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych i ciekawych rekwizytów, dziecko wprowadzane jest w świat muzyki. W czasie zajęć staramy się cały czas śpiewać
i bawić muzyką. Dzieci mają  pełną swobodę ruchu, nie są zmuszane do siedzenia w miejscu. To my dorośli podążamy za dzieckiem.

Różnorodność wykorzystywanych technik i narzędzi wspiera proces nauczania oraz rozwija muzyczną wyobraźnię i wrażliwość, czyli siły kształtujące zdolności i talent dziecka . Zajęcia mają być przede wszystkim wspaniałą zabawą  z  muzyką. W czasie zajęć, oprócz instrumentów perkusyjnych, pojawiają się takie pomoce dydaktyczne jak chusta animacyjna, szeleszczące folie, piłki, bańki mydlane, kolorowe chustki,  migoczące światełka i wiele, wiele innych.

Na zajęciach pracujemy wg elementów metod Carla Orffa, Pedagogiki Zabawy Klanzy oraz teorii umuzykalnia dzieci wg E.E. Gordona, których ideą jest rozwinięcie twórczych dyspozycji dziecka realizujących się w różnych formach ruchu, tańca, śpiewu, gry na instrumentach perkusyjnych.

 

 

Instruktor:

Katarzyna Wasilewska

Nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, certyfikowany instruktor zajęć umuzykalniających wg E.E. Gordona. Dodatkowo ukończyłam podyplomowe studia
w zakresie terapii pedagogicznej na Uniwersytecie Warszawskim oraz odbyłam wiele kursów, które rozwinęły moją ofertę zajęciową. Pracowałam także jako animator imprez dziecięcych.

Od 2013 roku prowadzi firmę Bambidu, gdzie oferuje kreatywne zajęcia dla najmłodszych dzieci. Prywatnie jest mamą 5 letniej Marcelinki, bardzo wesołej i muzycznej dziewczynki.

 

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Gminny Ośrodek Kultury

ul. J. Stępkowskiego 17
05-555 Tarczyn
Tel. 22 715 79 62
Dyrektor: Alfred Kohn
e-mail: tarpol4@wp.pl

urząd miejski tarczyn

półmaraton Tarczyn

 

mbc logo

itv piaseczno logo

logo warsztaty fotografii cyfrowej