Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

"Dźwiękiem malowane" - wystawa malarstwa i recital Zbigniewa Hofmana

Utworzono dnia 20.10.2022

Serdecznie zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury w Tarczynie, ul. J. Stępkowskiego 17 na otwarcie wystawy malarstwa i recital Zbigniewa Hofmana.
Sobota, 29 października godz. 18.00.Zbigniew Hofman - wokalista, kompozytor i autor tekstów. Współzałożyciel i lider legendarnej grupy muzycznej Babsztyl.
Owocem 45 lat pracy artystycznej jest 10 płyt z piosenkami artysty i kolegów z zespołu. Liczne nagrania radiowe
i telewizyjne na przestrzeni lat przybliżały twórczość zespołu kolejnym pokoleniom fanów.
Ogólnopolski debiut to udział w Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (1981), zakończony sukcesem
- w konkursie na interpretacje zespół zdobył wyróżnienie za wykonanie piosenki „W siną dal”. Otrzymywali liczne nagrody i wyróżnienia w wielu festiwalach muzycznych, na początku związanych z ruchem studenckim.
Zbigniew Hofman i Babsztyl związani są z polską sceną muzyki country, m.in. z Piknikiem Country & Folk w Mrągowie, gdzie rokrocznie na ich pojawienie się czeka wierna publiczność.
Zbigniew Hofman jest współautorem wielu piosenek nagrodzonych w konkursach, min. w prestiżowym plebiscycie „Dyliżanse”. Otrzymał także nagrody indywidualne: Artysta Roku, Wokalista Roku, Zespół Roku. Wydana w 2019 roku płyta „Życie to cud” została uznana za najlepszą płytę Roku.
Drugą, nie mniej ważną pasją pozamuzyczną w życiu Zbigniewa Hofmana jest malarstwo, które towarzyszy mu od wielu lat. Jak sam twierdzi: ”Farba, pędzel, płótno i sztalugi to najlepszy sposób na stres związany z tym, co niesie życie codzienne i praca na scenie. Malarstwo jest dla mnie uzupełnieniem tego czego nie ma w muzyce. Można malować dźwiękiem, ale brakuje koloru. I tu go odnajduję. Cóż, jeśli w muzyce „znalazłem” to w malarstwie ciągle się uczę, poszukuję siebie. Sprawia mi satysfakcję obserwacja, że wielu ludziom podoba się to, co robię i cieszy mnie fakt, że moje obrazy znajdują nabywców. Wiele prac przekazuję na akcje charytatywne, mogąc choć w ten sposób wspomóc potrzebujących. Na swoim koncie mam wiele wystaw połączonych z moją muzyką, przybliżając w ten sposób obie pasje.”
Z tego połączenia wziął się tytuł wystawy „Dźwiękiem Malowane” - recital i wystawa malarstwa.

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Gminny Ośrodek Kultury

ul. J. Stępkowskiego 17
05-555 Tarczyn
Tel. 22 715 79 62
Dyrektor: Alfred Kohn
e-mail: tarpol4@wp.pl

urząd miejski tarczyn

półmaraton Tarczyn

 

mbc logo

itv piaseczno logo

logo warsztaty fotografii cyfrowej